Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Pllakë amë MSI B450M GAMING PLUS - AMD B450

Kodi i produktit:
245785
Chipset:
AMD B450
PCI-E 3.x:
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Numri i sloteve CPU:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
14,820 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Me përshtatje të pakufizuar dhe të pajiur me karakteristika ekskluzive të lojës, pllakat amë MSI PERFORMANCE GAMING ofrojnë ofrojnë përvojën më të mirë të lojrave. AMD B450 chipset është dizajnuar për të mbështetur procesorët AMD Ryzen. Pasi ftohja e kompjuterit është element kryesore për performancë të besueshme, MSI ka shtuar mjaft lidhje të plota të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë. Ky produkt MSI mbështet të gjitha standardet e fundit të ruajtjes, që ju lejon të luani lojëra më të shpejta, të rritni nivelet e ngarkesës dhe të keni një avantazh mbi armiqtë tuaj. Kurse, me MSI Audio Boost ju merrni cilësinë më të lartë të zërit duke përdorur komponentë audio cilësor premium. Këto ju lejojnë të shijoni një tingull befasues dhe ndihmon në krijimin e përvojës më emocionuese të lojrave. Karakteristikat kryesore Kjo pllakë amë ka AMD B450 chipset, ajo ofron AMD AM4 socket me mbështetje për procesorët AMD Ryzen (Summit / Raven / Pinnacle Ridge). Pllaka ofron slote 2 DIMM dy kanale DDR4 me kapacitet deri në 32 GB dhe mbështet frekuencat deri në 2667 MHz dhe deri në 3466 MHz OC. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 8x USB 3.1 Gen 1 (4x në panelin e pasmë: 3x type-A dhe 1x type-C, 4x në pllakë), 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 3x audio jack dhe slote zgjerimi 1x PCI-E 3.0 x16 (Ryzen me Vega Graphics x8), 2x PCI-E 2.0 x1. Në pllakë janë 4x konektorë SATA 6Gbps dhe 1x konektor M.2. Pllaka është në formatin mATX.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

Chipset:
AMD B450
DVI:
EAN:
4719072587024
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3466
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e parë, Ryzen - gjenerata e dytë
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
32
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
B450M GAMING PLUS
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Lansuar:
2. 10. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, COM, ftohës (2x 4pin), ftohës për CPU (1x 4pin), M.2 (1x), RGB LED (2x), SATA 6Gb/s (4x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
4
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
1
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
2
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
AMD
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
244 x 210
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:

Bashkangjitja Pllakë amë MSI B450M GAMING PLUS - AMD B450 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE