Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Pllakë amë MSI X470 GAMING PLUS - AMD X470

Kodi i produktit:
245439
AMD CrossFireX:
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
23,170 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Një pllakë amë që ofron përvojën më të mirë të lojrave. Ftohja e kompjuterit është e rëndësishme për performancë të besueshme, prandaj MSI punon me ftohësit më të mirë për të ftohur sistemin tuaj. Materialet me cilësi të lartë dhe optimizimi inteligjent i freskuesëve kontribojnë në ftohjen e të gjitha komponentëve kryesorë. Autozbulimi për performancë më të mirë të freskuesëve Kokat pin automatikisht zbulojnë nëse freskuesit po operojnë në modalitetin PWM ose DC, dhe zgjedh parametrat e tij. Kontrolli total i freskuesëve ju lejon të kontrolloni plotësisht freskuesit në një diagram të qartë. Në total, deri në 4 pikë mund të vendosen për procesorin dhe pllakën amë për të rregulluar automatikisht shpejtësinë e freskuesit në varësi të temperaturës. Audio boost për një tingull më të mirë Pas shumë viteve eksperiencë dhe disa versioneve, Audio Boost ka evoluar në një njësi audio të cilësisë së lartë që ofron shumë përparësi ndaj konkurrentëve të saj. Performancë e shkëlqyer e memories Përmirësimet teknike të DDR4 Boost mundësojnë stabilitet më të mirë në frekuenca më të larta të memories së operimit. Gëzoni një rritje të performancës në qoftë se jeni duke luajtur apo duke punuar. MSI kryen testimin e plotë të memories të të gjitha markave më të njohura në kushte ekstreme për të siguruar stabilitetin maksimal overclocking. Partnerët e memories operacionale përfshijnë Corsair, Crucial, Kingston, G.Skill dhe shumë të tjerë të përfshirë në optimizimin e moduleve të memories, konfigurimin dhe përmirësimin e overclocking. Falë eksperiencës së gjatë të pllakave më të mira në botë, mund të jeni të sigurt se kjo pllakë gjithmonë do t'ju japë performancën më të mirë edhe në kushte ekstreme. Karakteristikat kryesore Pllakë amë e fuqishme ATX me chipset AMD X470 që përfshin slot AM4. Ajo është e pajtueshme me procesorë AMD RYZEN dhe A-series / Athlon për socket AM4. Pllaka amë poashtu ofron një slot 4 x DDR4 DIMM me mbështetje deri në 64 GB memorie të sistemit (deri në 3466 MHz). Ndiçimi i pasmë mbështetet nga Mystic Light dhe Mystic Light Sync. Pllaka mbështet 3-Way AMD CrossFire dhe 2-Way AMD CrossFire. Opsionet audio mundësohen nga Realtec ALC892 me kanal të tingullit 7.1. Ndërfaqja: 2 x PCIe x16, 1 x PCIe x 16 (x4), 3 x PCIe 2.0 x 1; 6 x SATA 6 Gbps, 2 x M.2, mbështetje 6 x USB 2.0, 4 x USB 3.1 Gen 1, 2 x USB 3.1 Gen2, 1 x PS / 2, 1 x RJ-45, porte audio HD, 1 x DVI-D, 1 x HDMI, 1 x dalje optike S / PDIF.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD X470
DVI:
EAN:
23121212121321321321
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3466
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e parë, Ryzen - gjenerata e dytë
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
X470 GAMING PLUS
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
21. 9. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, COM, ftohës (4x 4pin), ftohës për CPU (1x 4pin), LPT, M.2 (2x), RGB LED (2x), SATA 6Gb/s (6x), USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), uji (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
3+
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 2.x:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
AMD
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com

Bashkangjitja Pllakë amë MSI X470 GAMING PLUS - AMD X470 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE