Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Pllakë amë MSI X470 GAMING PRO - AMD X470

Kodi i produktit:
244840
AMD CrossFireX:
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
22,710 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

MSI X470 GAMING PRO është pllakë amë e ndërtuar për të plotësuar kërkesat e gamerave që dëshirojnë të ndërtojnë sistemin e tyre kompjuterik. Pllaka është e ndërtuar me formatin ATX dhe mban hapësirën AM4 që mbështet procesorët AMD Ryzen të gjeneratës 1 dhe 2 si dhe procesorët grafikë Radeon Vega dhe Athlon. Pos kësaj, pllaka mban 4x hapësira DIMM për RAM memorie të llojit DDR4 me kapacitet deri në 64GB, mban 6x konektor SATA / eSATA, 1x konektor LAN, 4x porte USB 2.0, 4x USB 3.0 si dhe mban platformat 1 x PCIe 2.0 x16 dhe 3 x PCIe 2.0 x1 për zgjerim të mëtutjeshëm. Pllaka ju ofron mbështetje për AMD CrossFire.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD X470
DVI:
EAN:
4719072564261
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3466
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e parë, Ryzen - gjenerata e dytë
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
X470 GAMING PRO
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
14. 9. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, COM, ftohës (4x 4pin), ftohës për CPU (1x 4pin), LPT, M.2 (2x), RGB LED (2x), SATA 6Gb/s (6x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), uji (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
3+
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
AMD
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com

Bashkangjitja Pllakë amë MSI X470 GAMING PRO - AMD X470 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE