Intel Core i5-7500T BX80677I57500T

Kodi i produktit:
212884
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B150, Intel B250, Intel C232, Intel C236, Intel H110, Intel H170, Intel H270, Intel Q87, Intel Q170, Intel Q270, Intel Z170, Intel Z270

Si të porosisim në Gjirafa50?

30,980 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
(8 artikuj)
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Njihuni me Intel Core i5, një produkt nga kompania Intel që ka nam botëror në prodhimin e qipave dhe procesoreve. Intel Core i5 është dizajnur të jetë i përshtatshëm me pllakëzat amë me bazën LGA 1151 base dhe karakterizohet të jetë mëse efikas ngaqë harxhon shumë pak për një performancë tejet të lartë. Me ndryshimet e reja që vijuan në prodhimin e këtij produkti erdhën edhe përmirësimet e shumta. Tani, falë rritjes së shpejtësisë në qipa është arritur një frekuencë më e lartë. Me avancimet që erdhën nga procesorët Kaby Lake u mundësua mbështetja e grafikave dhe rezolucioneve më të larta si WQHD 2560 x 1400, performanca më e mire, si edhe optimizimi më i mirë. Kartela grafike mund të mbështet lojra në FULL HD, si edhe lojra që kerkojnë më pak specifika si MMO dhe MOBA. Karakteristikat kryesore përfshijnë shpejtësine deri ne 1600 MHz, mbështetjen e rezolucionit të lartë DP 4096x2304 @ 60Hz. TDP 35 W.

Vlerësimet

Detajet teknike

Ka mbështetje për Chipset:
Intel B150, Intel B250, Intel C232, Intel C236, Intel H110, Intel H170, Intel H270, Intel Q87, Intel Q170, Intel Q270, Intel Z170, Intel Z270

Bashkangjitja Intel Core i5-7500T BX80677I57500T edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE