Procesor CPU Intel Core i5-6500

Kodi i produktit:
178263
DirectX:
DirectX 12
Lansuar:
28 Shtator 2015
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Slot:
Socket 1151

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
31,210 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesori Intel Core i5-6500 nga Inteli nuk ka nevojë për prezantim. Kompania për disa vite ka prodhuar procesorët më të mirë të gatshëm në treg. Intel Core i5-6500 është procesori më i ri i gjeneratës së gjashtë Skylake. Ai është i dizajnuar për pllakat amë të pajisura me fole të re LGA 1151. Procesorët Skylake ndërtohen nga 14 nm. Procesorët Intel Core i5-6500 u ofrojnë grafik modern dhe të fuqishëm, performancë të lartë dhe më pak harxhim pa rënie të energjisë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037076500
Emri i kodit:
Skylake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 200
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B150, Intel B250, Intel C232, Intel C236, Intel H110, Intel H170, Intel H270, Intel Q87, Intel Q170, Intel Q270, Intel Z170, Intel Z270
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
256
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 024
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
6 144
Kodi i prodhuesit:
BX80662I56500
Lansuar:
28 Shtator 2015
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Procesim automatik, GPU i integruar
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 530
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1151
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor CPU Intel Core i5-6500 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE