Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Procesor CPU Intel Core i5-7600K

Kodi i produktit:
204094
DirectX:
DirectX 12
Lansuar:
6 Janar 2017
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
91
Slot:
Socket 1151

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
41,880 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesori Intel Core i5-7600K është përfaqësues i vargut modern të çipave dhe gjeneratës së shtatë Kaba Lake. Ai është i dizajnuar për pllakat amë të pajisura me fole të re LGA 1151. Procesorë janë prodhuar me teknologji 14 nm dhe ofrojnë konsumim të ulët të energjisë, madje edhe në performancë të lartë të procesorit. Një rritje e mëtejshme në llogaritjen e energjisë të CPU mundëson kontrolluesin two-channel që siguron DDR3 dhe DDR4. Procesori ka 4 bërthama fizike. Secila prej tyre ka 3.8 GHz (max. 4.2 GHz).

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037092807
Emri i kodit:
Kaby Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 800
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Jo
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B150, Intel B250, Intel C232, Intel C236, Intel H110, Intel H170, Intel H270, Intel Q87, Intel Q170, Intel Q270, Intel Z170, Intel Z270
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
256
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 024
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
6 144
Kodi i prodhuesit:
BX80677I57600K
Lansuar:
6 Janar 2017
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Procesim automatik, procesim i shumëfishtë, GPU i integruar
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1151
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
91
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor CPU Intel Core i5-7600K edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE