Procesor Intel Core i5-9600K

Kodi i produktit:
246376
EAN:
5032037140164
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Kodi i prodhuesit:
BX80684I59600K
Lansuar:
8. 10. 2018

Si të porosisim në Gjirafa50?

36,860 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Intel Core i5-9600K është gjenerata e nëntë e procesorëve të kompjuterave. Qofshit gamer që dëshiron eksperiencën më të mirë të videolojërave apo krijues artistik që nuk dëshiron të shpenzoj kohën në pritje të krijimeve që t'i ndaj ato me të tjerë atëherë ky procesor është i duhuri për juve. Procesori mund të vendoset në hapësirën LGA 1151 të pllakës amë, mban 6 bërthama fizike që funksionojnë nën frekuencat 3.7GHz dhe mund të arrijnë deri në 4.6GHz në TurboBoost, mbështet memorie RAM të llojit DDR4 me frekuencë maksimale 2666 MHz si dhe ofron mbështetje për platformën PCI-Express 3.0.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037140164
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Kodi i prodhuesit:
BX80684I59600K
Lansuar:
8. 10. 2018
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
6
Numri i modelit:
Core i5
Prizë:
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE