1 / 8
E shitur
Foto e Ftohëse për procesorë SCYTHE SCMGD-1000 Mugen MAX, 140 mm
Foto e Ftohëse për procesorë SCYTHE SCMGD-1000 Mugen MAX, 140 mm
Foto e Ftohëse për procesorë SCYTHE SCMGD-1000 Mugen MAX, 140 mm
Foto e Ftohëse për procesorë SCYTHE SCMGD-1000 Mugen MAX, 140 mm
Foto e Ftohëse për procesorë SCYTHE SCMGD-1000 Mugen MAX, 140 mm
Foto e Ftohëse për procesorë SCYTHE SCMGD-1000 Mugen MAX, 140 mm
Foto e Ftohëse për procesorë SCYTHE SCMGD-1000 Mugen MAX, 140 mm
Foto e Ftohëse për procesorë SCYTHE SCMGD-1000 Mugen MAX, 140 mm

Ftohëse për procesorë SCYTHE SCMGD-1000 Mugen MAX, 140 mm

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
90.24 €
88.36 €
Përfshirë TVSH-në Pa TVSH 73.63 €
Ju kurseni 1.88 €
-3%

Jashtë stokut
Më dërgo email kur ky produkt është në stok
Vetëm klientët e regjistruar mund të përdorin këtë funksion
Pagesa të sigurta
Paguaj me para në dorë
Paguaj online
Paguaj me transfer bankar
Ftofësja Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX është e dizajnuar për procesorë, e cila posedon teknologjinë “heatpipes”, teknologji kjo që mundëson absorbimin e nxehtësisë në ujë dhe e transmeton në pjesën pasive të ftofëses. Posedon edhe TM. APS, e cila ka strukturë lamelare dhe përshpejton rrjedhjen e ajrit. Sistemi i ri i montimit HPMS i mundëson ftofëses instalim të lehtë në pllakëzën amë. Ftohësja ka diametër prej 140 mm, me shpejtësi prej 1300 rrotullime në minutë, nivel të zhurmës 30.7 db dhe rrjedhje të ajrit 97.18 CFM. Përkrah këto lloje të socket: Ftofësja Scythe Mugen 4PGH Edition është e dizajnuar për ftohëse të procesorëve, e cila posedon sistemin e ri montues HPMS, që garanton shpejtësi dhe fleksibilitet. Diametri i flladitëses është 120 mm, me shpejtësi prej 800 rrotullime në minutë, me nivel të zhurmës 12.5 db dhe rrjedhje të ajrit 43.5 CFM. Përkrah këto lloje të socket: AMD AM2, AMD AM2 +, AM3 + AMD, AMD FM1, FM2 AMD, AMD FM2 +, Intel 775, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 1366 dhe Intel 2011. Dimenzionet e produktit janë 145 x 86 x 161 mm, me peshë prej 720 g.
Kodi i prodhuesit:
SCMGD-1000
Lansuar:
8 Korrik 2014
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Përmasat [mm]:
145 x 86 x 161
Lloji i baterisë:
Bakër
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1 300
Niveli i zhurmës (dB):
30,7
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3+, AMD FM1, AMD FM2, AMD FM2+, Intel 775, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 1366, Intel 2011
Madhësia e ventilatorit:
140 x 140
Pesha (g):
720
Shpejtësia e ajrit (CFM):
97,18
Drita e pasme:
Jo
Lartësia e ftohësit [mm]:
161
Prodhuesi:
Scythe
Lloji i ftohësit:
Aktiv
Kontroll i shpejtësisë:
Auto
Lidhës:
4pin (PWM)
EAN:
4571225054858
0

0 Vlerësime

Klientët që kanë blerë këtë produkt, kanë blerë edhe

Blej tani
Ftohëse për procesorë SCYTHE SCMGD-1000 Mugen MAX, 140 mm
88.36 €
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo