Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.
Ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj
Foto e Procesor AMD Ryzen 5 5600X
Foto e Procesor AMD Ryzen 5 5600X
Foto e Procesor AMD Ryzen 5 5600X
Foto e Procesor AMD Ryzen 5 5600X
Foto e Procesor AMD Ryzen 5 5600X

Procesor AMD Ryzen 5 5600X

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
35,470 Lekë

Përfshirë TVSH-në

GjirafaFLEX:
Rri shlirë me GjirafaFlexMë shumë
Disponueshmëria:
Në stok Më shumë se 10 artikuj
Transporti:
Pagesa të sigurta

Ky është një procesor i fuqishëm i serive 5000 për fole AM4. Ofron 6 bërthama fizike (12 threads), një frekuencë prej 3.7 GHz (rritje 4.6 GHz) dhe një 32 MB cache (L3). Procesi i prodhimit 7 nm. TDP 65W. Paketa përfshin një ftohës Wraith Stealth.

EAN
730143312042
Lansuar
5. 11. 2020
Garancioni nga prodhuesi
1 vit
Numri i modelit
Ryzen 5 (Vermeer)
Emri i kodit
Zen 3
Prizë
Socket AM4
Gjenerata e procesorit
Ryzen - 5000 series
Kodi
100-100000065BOX
Frekuenca operuese MHz
3700
Numri i lidhjeve threads
12
Frekuenca Turbo MHz
4600
TDP-ja mesatare W
65
Kapaciteti i memories cache L3 KB total
32 768
Teknologjia nm
7
Kapaciteti i memories cache L2 KB total
3072
Kapaciteti i memories cache L1 KB total
384
Mbështet chipset
AMD A520, AMD B550, AMD X570
Numri maksimal i kanaleve
2
I paketuar
Po
Frekuenca maksimale e RAM-it [MHz]
3200
Prodhuesi
AMD
Ueb-i i prodhuesit
Amd.com
Prodhuesi i procesorit
AMD
Procesor grafik
Jo
Numri i bërthamave të procesorit
6
0

0 Vlerësime

Blej menjëherë
Procesor AMD Ryzen 5 5600X
35,470 Lekë
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo