Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Procesor Intel Core i5-9600KF

Kodi i produktit:
252285
EAN:
5032037151818
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
32,040 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Intel prezanton procesorë të rinj të gjeneratës së nëntë. Nëse jeni një lojtar që kërkon një eksperiencë fantastike të lojrave me shumë performancë për një transmetim të qetë dhe regjistrim të pandërprerë të momenteve më të rëndësishme, ose një krijues i përmbajtjes që dëshiron të shpenzojë më pak kohë duke pritur krijimin dhe ndarjen, ky brez i ri përpunuesish është gati për të. Versioni F nuk është i pajisur me një bazë grafike. Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i brezit të 9-të të Coffee Lake Refresh i projektuar për prizë LGA 1151. Ofron 6 bërthama fizike (6 fije). Frekuenca e saj është 3.7 GHz dhe mund të shkojë deri në 4.6 GHz në mënyrë Turbo. Ajo ofron një buffer SmartCache 9 MB dhe një proces prodhimi 14nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet kujtesën deri në 2666 MHz DDR4. Sigurisht që ka mbështetje për PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 95W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037151818
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3700
Frekuenca Turbo [MHz]:
4600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
I paketuar: :
Jo
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
9 216
Kodi:
BX80684I59600KF
Lansuar:
15. 1. 2019
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
6
Numri i modelit:
Core i5
Prizë:
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i5-9600KF edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE