1 / 2
E shitur
Foto e Procesor Intel Core i7-11700K
Foto e Procesor Intel Core i7-11700K

Procesor Intel Core i7-11700K

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
585.41 €
398.21 €
Përfshirë TVSH-në Pa TVSH 331.84 €
Ju kurseni 187.20 €
-32%

Jashtë stokut
Më dërgo email kur ky produkt është në stok
Vetëm klientët e regjistruar mund të përdorin këtë funksion
Pagesa të sigurta
Paguaj me para në dorë
Paguaj online
Paguaj me transfer bankar

Është një procesor Rocket Lake i gjeneratës së 11-të i krijuar për prizën LGA 1200. Ai ofron 8 bërthama fizike (16 threads). Frekuenca e tij është 3.6 GHz dhe deri në 5.0 GHz në modalitetin Turbo. Ai ofron një 16 MB SmartCache cache dhe një proces prodhimi prej 14 nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memoriet deri në DDR4 3200 MHz. Mbështet PCI-Express 4.0. Është e pajisur me grafikë të integruar Intel UHD Graphics 750. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 125 W. Ka një shumëzues të zhbllokuar.

Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Numri i modelit:
Core i7
Emri i kodit:
Rocket Lake
Pajisje speciale:
Automatické pretaktování, HyperThreading, Integrované GPU, Otevrený násobic
Prizë:
1200 socket
Gjenerata e procesorit:
11
Kodi:
BX8070811700K
Frekuenca operuese MHz:
3600
Numri i lidhjeve threads:
16
Frekuenca Turbo MHz:
5000
TDP-ja mesatare W:
125
Kapaciteti i memories cache L3 KB total:
16 384
Teknologjia nm:
14
Mbështet chipset:
Intel B560, Intel H510, Intel H570, Intel Z590
Numri maksimal i kanaleve:
2
I paketuar:
Jo
Lansuar:
23. 3. 2021
Prodhuesi:
Intel
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 750
DirectX:
DirectX 12.1
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Vendi i prodhimit:
Vietnam
EAN:
5032037214964
0

0 Vlerësime

Klientët që kanë blerë këtë produkt, kanë blerë edhe

Blej tani
Procesor Intel Core i7-11700K
398.21 €
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo