1 / 1
Foto e Procesor Intel Core i7-14700KF

Procesor Intel Core i7-14700KF

Vlerëso
Garancioni: 1 vit Kodi:
618.36 €
572.62 €
Përfshirë TVSH-në Pa TVSH 477.19 €
Ju kurseni 45.74 €
-7%

Më shumë se 10 artikuj
GjirafaFLEX
Rri shlirë me GjirafaFlex

Me GjirafaFLEX përfitoni:

- Prioritet për zgjidhjen e çdo problemi me produktin brenda 1 viti nga blerja

- Kontakt brenda 24 h për servisim, zëvendësim apo kthim

- Pranim dhe dërgim me postë të produktit të servisuar pa pagesë

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Transporti
Koha e arritjes së produktit: - Tiranë
18 korrik 2024 - 19 korrik 2024
Shqipëri, të tjera
19 korrik 2024 - 20 korrik 2024
Koha e arritjes së produktit nënkupton periudhën prej kur bëhet verifikimi i porosisë suaj, dhe njoftimit për verifikim që ju e pranoni përmes email-it apo SMS-it.
Nëse porosia bëhet tani, produkti arrin sipas afatit kohor të vendosur më lartë. Ju do të njoftoheni në vazhdimësi përmes emailit rreth vendndodhjes së porosisë suaj, duke përfshirë momentin kur produkti arrin në depon tonë, dhe momentin kur niset në dërgesë për te ju.

*Në 99% të rasteve, produktet arrijnë sipas parashikimit të vendosur më lartë. Ju lusim të keni parasysh që festat ndërkombëtare ndikojnë që liferimi të shtyhet për rreth 2 ditë.

Pagesa të sigurta
Paguaj me para në dorë
Paguaj online
Paguaj me transfer bankar

Njihuni me Intel Core i7 Raptor Lake Refresh, një fuqi e performancës e krijuar për entuziastët dhe profesionistët. Ky procesor i fundit, me prizën 1700 dhe që i përket gjeneratës së 14-të të procesorëve Intel, ofron një kombinim të jashtëzakonshëm shpejtësie dhe fuqie. Me 20 bërthama përpunuese marramendëse dhe 28 fije, Core i7 Raptor Lake Refresh është krijuar për të trajtuar me lehtësi edhe detyrat më të vështira dhe skenarët e shumë detyrave. Frekuenca bazë e funksionimit prej 2500 MHz ofron një bazë të fortë, por kur situata kërkon kuaj-fuqi shtesë, ky procesor mund të ngarkojë me turbo deri në 5600 MHz mbresëlënëse, duke siguruar performancë të shpejtë dhe të përgjegjshme.

 

Teknologjia e prodhimit 10 nm e Intel, e shoqëruar me një arkitekturë të dizajnuar me kujdes, rezulton në një procesor që jo vetëm që jep shpejtësi të jashtëzakonshme, por edhe e bën këtë në mënyrë efikase, me një TDP mesatare prej 125 watts. Kjo do të thotë që ju mund ta shtyni sistemin tuaj në kufijtë e tij pa sakrifikuar efikasitetin e energjisë.

 

Një tipar i dukshëm i Core i7 Raptor Lake Refresh është cache e tij e gjerë, me një madhësi totale të cache L2 prej 28,000 kB dhe një madhësi L3 cache prej 33,000 kB. Kjo siguron që të dhënat tuaja të aksesuara shpesh të jenë lehtësisht të disponueshme, duke rritur më tej reagimin e përgjithshëm të sistemit. Për më tepër, ky procesor krenohet me disa teknologji të jashtëzakonshme, duke përfshirë mbiclocking automatik, HyperThreading dhe mbështetjen e shumëzuesit të hapur, duke ju dhënë mjetet që ju nevojiten për të optimizuar performancën e sistemit tuaj.

 

Core i7 Raptor Lake Refresh është i përshtatshëm për lojëra të nivelit të lartë, krijimin e përmbajtjes dhe aplikacione profesionale. Është i pajtueshëm me çipa të ndryshëm Intel, si Intel B660, Intel H670, Intel Z690 dhe Intel Z790, duke ofruar fleksibilitet për ndërtimin e sistemit tuaj. Megjithatë, ju lutemi vini re se një ftohës nuk është i përfshirë, kështu që ju do të dëshironi ta çiftoni atë me një zgjidhje ftohëse të aftë për të siguruar performancë optimale. Për sa i përket mbështetjes së memories, ky procesor ofron shpejtësi maksimale të memories deri në 5600 MHz, me mbështetje për modulet DDR4 dhe DDR5 DIMM. Me një maksimum prej dy kanalesh memorie, ju mund të përfitoni plotësisht nga kjo memorie me shpejtësi të lartë, duke ofruar një përvojë të qetë nëse jeni duke luajtur, duke transmetuar ose duke punuar në detyra komplekse.

 

Intel Core i7 Raptor Lake Refresh vendos një standard të ri për fuqinë kompjuterike, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për ata që kërkojnë performancë dhe shkathtësi të jashtëzakonshme nga CPU-ja e tyre. Pavarësisht nëse jeni një lojtar, krijues i përmbajtjes ose përdorues profesionist, ky procesor është gati të plotësojë nevojat tuaja me numrin mbresëlënës të bërthamës, memorien specifike dhe shpejtësinë e orës.

Frekuenca operuese [MHz]:
2500
Numri i bërthamave të procesorit:
20, 12
TDP-ja mesatare [W]:
125
Frekuenca maksimale e memories operative RAM [MHz]:
5600
Ftohës i përfshirë:
Jo
Teknologjia [nm]:
10
Numri i fijeve (threads):
28
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
EAN:
5032037278508
0

0 Vlerësime

Klientët që kanë blerë këtë produkt, kanë blerë edhe

Blej tani
Procesor Intel Core i7-14700KF
572.62 €
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo